Дайте ответ пожалуйста!!! Обчисліть масу КОН, яка необхідна для нейтралізації 60 грам розчину

оцтової кислоти з масовою часткою 10%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Вдовин Александр.

Объяснение:

Дано:

m(p. CH3COOH) = 60  г

ω(СН3СООН)=10% або 0,1

Знайти:

m(KOH)-?

Розв'язок.

m(CH3COOH) = m(p.CH3COOH)*ω(CH3COOH)

m(CH3COOH) = 60 г*0,1 = 6 г

М(СН3СООН) = 60 г/моль

n(CH3COOH) = m/M = 6 г/60 г/моль = 0,1 моль

СН3COOH + KOH ⇒ CH3COOK + H2O

З рівняння реакції бачимо, що n(KOH)=n(CH3COOH)

n(KOH) = 0,1 моль

М(КОН) = 56 г/моль

m(KOH) = n(KOH)*M(KOH)

m(KOH) = 0,1 моль*56 г/моль = 5,6 г

Відповідь: 5,6 г КОН