ПОМОГИТЕ УМОЛЯЮ ДАЮ 100 БАЛОВ!!!!! Складіть власну умову задачі, пов’язану з приготуванням

розчинів, що використовуються вами у житті.

Ответы на вопрос

Отвечает Тилепбай Назерке.

Ответ:

Объяснение:

Скільки грам оцетової есенції 80% концетрації треба взяти для приготування 500 г солового оцету 5% концентрації?

Дано:

ω₁(СН₃СООН) = 80%, або 0,8

m₂(р-ну СН₃СООН) = 500 г

ω₂(СН₃СООН) = 5%, або 0,05

m₁(р-ну СН₃СООН)-?

Розв'язок.

Знаходимо масу оцтової кислоти в другому розчині:

m₂(СН₃СООН) = m₂(р-ну СН₃СООН)*ω₂(СН₃СООН) = 500 г/0,05 = 25 г

Знаходимо масу оцетової есенції:

m₁(р-ну СН₃СООН) = m₂(р-ну СН₃СООН)/ω₁(СН₃СООН)=25 г/0,8 = 31,25 г

Відповідь: 31,25 г