18. Укажіть кількість речовини водню, який виділиться під час взаємодії ортофосфатної кислоти з

цинком кількістю 0,2 моль:а) 0,1 моль;б) 0,3 моль;в) 0,2 моль;г) 0,4 моль.19. Складіть рівняння можливих реакцій між бромідною кисло-тою й такими речовинами: вода, хром, магній оксид, натрійгідроксид.Оя, но0. Яка маса алюмінію вступить у реакцію з хлоридною кислотою,якщо при цьому виділиться 2,24 л водню за нормальних умов?​

Ответы на вопрос

Отвечает Чайка Полина.

Ответ:

2Br2+H2O <=> HBrO+ HBr (р-ція зворотня)

2Cr+3Br2—> 2CrBr3 (р-ці я проходить під дією температури t)

2MgO+2Br2 -–>2MgBr2+O2

3Br2 + 6NaOH —> 5NaBr + NaBrO3 + 3H2O (р-ція відбувається під дією температури t)

3.2Al+6HCl=2AlCl3+3H2

n(H2)=V/Vm=2.24/22.4=0.1 моль

n(Al):n(H2)

2:3

x:0.1

x=2*0.1/3=0.07 моль

m(Al)=n/M=0.07*27=1.89 г

Объяснение: