До розчину натрій карбонату об’ємом 320 мл, густиною 1,17 г/мл з масовою часткою солі 16% долили 50

мл води (густина води 1 г/мл). Яка масова частка натрій карбонату у новоутвореному розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Миша.

Ответ:

w(Na2CO3)'=14.11 %

Объяснение:

Дано:

V(раствора)=320 мл

p(раствора)=1.17 г/мл

w(Na2CO3)=16 %

V(H2O)'=50 мл

p(H2O)=1 г/мл

Найти

w(Na2CO3)'-?

Решение

Найдём массу начального раствора

m(раствора)=V(раствора)*p(раствора)=320*1.17= 374.4 г

m(Na2CO3)=w(Na2CO3)*m(раствора)/100=16*374.4/100=59.904 г

m(H2O)'=V(H2O)'*p(H2O)=50*1=50 г

m(раствора)'=m(раствора)+m(H2O)'=374.4+50=424.4 г

w(Na2CO3)'=100*m(Na2CO3)/m(раствора)'=14.11 %