Яка формула вуглеводню, якщо масова частка Карбону в ньому 84%. Відносна густина пари сполуки за

Гелієм 25.

Ответы на вопрос

Отвечает Вертман Алиса.

Ответ: С₇Н₁₆

Дано:

ω(С) = 84%, або 0,84

D(He) = 25

Формула ВВ-?

Объяснение:

Знаходимо молярну масу вуглеводню (ВВ):

М(ВВ) = D(He)·M(He) = 25*4 г/моль = 100 г/моль

Для розрахунків приймемо 1 моль ВВ, тоді його маса становить 100 г

Знаходимо масу Карбону

m(C) = m(BB)*ω(C) = 100 г*0,84 = 84 г

Знаходимо кількість атомів Карбону в ВВ:

n(C) = m(C)/Ar(C) = 84/12 = 7

Знаходимо масу та кількість атомів Гідрогену:

m(H) = m(BB)-m(C) = 100 г - 84 г = 16 г

n(H) = 16/1 = 16

Таким чином, формула вуглеводню С₇Н₁₆

Відповідь: С₇Н₁₆