Бензольний розчин, що містить 23,5 г фенолу обробили бромною водою в якій містилося 0,6 моль брому.

Обчисліть масу утвореного осаду.

Ответы на вопрос

Отвечает Серен-Оол Вова.

Ответ:

66г

Объяснение:

23,5 г      0.6моль

C6H50H+3Br2=C6H2Br3OH+3HBr

1. Знайдемо кількість фенолу:

n=\frac{m}{M\\}=\frac{23.5}{94}=0.25 моль

2. Кількість бромної води для 1 теоретичного моля речовини: 0.2 практичних моля

Отже, кількість бромної води< кількості фенолу

Тому, подальші розрахунки проводимо за нестачею(тобто за кількістю 0.2 моль)

3.Осад: трибромофенол

m=M*n=330*0.2=66 г