В реакції 2so2 + o2 = 2so4 концентрацію so2 підвищили в 5 разів. як змінится швидкість реакції


Ответы на вопрос

Отвечает Хвостов Станислав.

Припустимо, що початкові концентрації SO2 і O2 становлять відповідно а моль/л і b моль/л.

v0=k*a²*b

Коли ми підвищимо концентрацію so2 кінетичне рівняння виглядатиме так:

v1=k*(5a)²*b

Поділимо ці рівняння

v1/v0 = k*(5a)²*b/k*a²*b

v1/v0= 25

Швидкість реакції збільшиться в 25 разів.