Обчисліть об’єм сульфур (ІV) оксиду, що прореагує з калій гідроксидом масою 12,88г.


Ответы на вопрос

Отвечает Державина Таня.

Дано:

m(KOH)= 12,88 г

Найти:

V(SO2)-?

Решение:

SO2+2KOH=K2SO3+H2O

n(KOH)=m/M=12,88 г:56 г/моль=0,23 моль

M(KOH)=39+1+16=56 г/моль

n(KOH)=n(SO2)=0,115 моль

V(SO2)=n*Vm= 0,115 моль*22,4 л/моль=2,576 л

Ответ: V(SO2)= 2,576 л