21. Добова норма вуглеводів 4-5 г на 1 кг маси тіла людини. Визначте об'єм вуглекислого газу, що

утворюється внаслідок окиснення добо- вої порції глюкози у вашому організмі. Пожалуйста помогите решить! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шишкин Роман.

Ответ:

Объяснение:

Відомо: добова норма вуглеводів 4-5 г на 1 кг маси Знайти: V(СО2)-?Розв'язування:Нехай маса людини 50 кг, тоді добова норма вуглеводів становить:m(C6H12О6)=5 г•50 кг=0,005 кг•50 кг=0,25 кг=250 г1. Обчислюємо кількість речовини глюкози.Mr(С6Н12О6)=6•Ar(C)+12•Ar(Н)+6•Ar(О)=6•12+12•1+6•16=180,M(С6Н12О6)=180 г/мольv(C6Н12О6)=m(C6Н12О6):M(С6Н12О6)=250 г:180 г/моль=1,4 моль2. Записуємо рівняння реакції окиснення глюкози: C6Н12О6 + 12[О] = 6CO2 + 6H2OЗа рівнянням реакції v(C6H12O6):v(CO2)=1:6, томуv(СО2)=6•v(С6Н12О6)=6•1,4 моль=8,4 мольV(СО2)=v(СО2)•VM=8,4 моль•22,4 л/моль=188,16 лВідповідь: V(СО2)=188,16 л