Яка маса солі утвориться при взаємодії сульфатної кислоти масою 11,2г з ферум(ІІ) гідроксидом ?


Ответы на вопрос

Отвечает Жаровский Иван.

Дано:

m(H2SO4)=11,2 г

Найти:

m(Fe2(SO4)3)-?

Решение:

3H2SO4+2Fe(OH)3=Fe2(SO4)3+6H2O

n(H2SO4)=m/M=11,2 г:98 г/моль=0,11 моль

M(H2SO4)=1*2+32+16*4= 98 г/моль

n(H2SO4)=n(Fe2(SO4)3)=0,11*1/3=0,04 моль

m(Fe2(SO4)3)=n*M=0,04 моль*400 г/моль=16 г

M(Fe2(SO4)3)=56*2+(32*3+16*12)=400 г/моль

Ответ: m(Fe2(SO4)3)=40 г