Обчисліть масу осаду, що утворився при взаємодії розчину натрій карбонату з кальцій хлоридом, масою

11,1 г Срочноооо

Ответы на вопрос

Отвечает Новикова Яна.

Дано:

m(CaCl2)= 11,1 г

Найти:

m(CaCO3)-?

Решение:

Na2CO3+CaCl2=2NaCl+CaCO3

n(CaCl2)=m/M= 11,1 г: 111 г/моль= 0,1 моль

M(CaCl2)=40+35,5*2= 111 г/моль

n(CaCl2)=n(CaCO3)=0,1 моль

m(CaCO3)=n*M= 0,1 моль* 100 г/моль=10 г

M(CaCO3)= 40+12+16*3= 100 г/моль

Ответ: m(CaCO3)= 10 г