Для добування негашеного вапна (СаО) масою 137,2 г, випалюють крейду (СаСО3) масою 250 г. Зробіть

необхідні обчислення й укажіть масову частку (у відсотках) негашеного вапна від теоретично можливого виходу

Ответы на вопрос

Отвечает Неред Дима.

Объяснение:

250г. хг

СаСО3 = СаО + СО2↑

100г/моль. 56г/моль

х=250×56÷100=140г теоретическая масса(если бы все в идеале без потерь и с абсолютно чистыми исходными реагентами.)

По факту мы получили 137,2г оксида кальция.

η=mпракт/mтеор=137.2/140=0.98 или 98%.