Масові частки Гідрогену, Нітрогену й Оксигену в кислоті дорівнюють відповідно 2,13 %, 29,79 % і

68,08 %. Визначте найпростішу формулу кислоти та її відносну молекулярну масу. У відповіді вкажіть відносну молекулярну масу

Ответы на вопрос

Отвечает Аликина Оля.

Hx Nn Oy

Hx=2,13:1=2,13

Nn=29,79:14=2,129

Oy=68,08:16=4,255

n(H)=2,13:2,13=1

n(N)=2,128:2,13=1

n(O)=4,255:2,13=2

формула кислоти : HNO2;

Mr(HNO2)=Ar(H)+Ar(N)+Ar(O)×2=1+14+32=47