УМОЛЯЮ ПОМОГИТЕ ДАМ МНОГО Сірку, що має масу 14 г спалили. Газ, що утворився пропустили крізь

кальцій гідроксид. Який газ утворився? Розрахуй масу осаду, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Ларионова Анастасия.

Ответ:

газ, що утворився - SO2 (сульфур (IV) оксид)

маса осаду=52.5 г

Объяснение:

S+O2=SO2

v=m/M

M(S)=32 г/моль (з таблиці Менделєєва)

v=14 г/32 г/моль=0.4375 моль

складаємо пропорцію, де х - це SO2 (газ, що утворився):

0.4375 х

1 1

х=0.4375 моль

Ca(OH)2+SO2=CaSO3+H2O

0.4375 моль y

1 1

y- це CaSO3 (осад)

m=v×M

M(CaSO3)=40+32+16×3=120 г/моль

m=0.4375 моль×120 г/моль=52.5 г