Допоможітььь !!!дам 40 балів До розчину алюміній хлориду масою 200 г. з масовою часткою солі 0,2

долили розчин цієї ж солi масою 300 г. з масовою часткою 25% Обчисліть масову частку речовини у новому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бегенова Аниса.

Дано:

m1 р-ну (AlCl3) = 200 г

ω1 (AlCl3) = 0,2

m2 р-ну (AlCl3) = 300 г

ω2 (AlCl3) = 25%

Знайти:

ω3 (AlCl3) - ?

Рішення:

1) m1 (AlCl3) = ω1 * m1 р-ну = 0,2 * 200 = 40 г;

2) m2 (AlCl3) = ω2 * m2 р-ну / 100% = 25% * 300 / 100% = 75 г;

3) m3 (AlCl3) = m1 + m2 = 40 + 75 = 115 г;

4) m3 р-ну (AlCl3) = m1 р-ну + m2 р-ну = 200 + 300 = 500 г;

5) ω3 (AlCl3) = m3 * 100% / m3 р-ну = 115 * 100% / 500 = 23%.

Відповідь: Масовая частка AlCl3 складає 23%.