Який об'єм газу (н. у.) виділиться під час взаємодії 200 г кальцій карбонату з хлоридною кислотою


Ответы на вопрос

Отвечает Диксас Никита.

CaCO3+2HCI=CaCI2+H2O+CO2

n=m/M

M(CaCO3)=40+12+48=100

n=200/100=2 моль

1 моль CaCO3- 1 мольCO2

2 моль CaCO3- x мольCO2

n(CO2)=2 моль

V=n×Vm

V=2×22,4=44,8 літрів