Розчин, що містить 34,0 г AgNO3, змішали з розчином, що містить таку ж масу NaCl. Чи весь нітрат

срібла вступить у реакцію? Скільки грамів AgCl утворилося у результаті реакції?

Ответы на вопрос

Отвечает Суркова Софья.

AgNO3 + NaCl --> NaNO3 + AgCl↓

      1      :     1      :         1       :     1

   34г         34г

M(AgNO3)= 108 + 14 + 16*3 = 170г/моль

M(NaCl)= 23 + 35,5= 58,5/моль

n= 34г           = 0,2моль

    170г/моль

n= 34г           ≈ 0,58моль

    58,5г/моль

Берем самое малое количество молей.

M(AgCl)= 108 + 35,5= 143,5г/моль

0,2моль * 143,5г/моль= 28,7г

Весь AgNO3 вступил в реакцию. Выпало в осадок 28,7г соли (AgCl).