ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛОВ Обчисліть масу солі, що утворюється при взаємодії

оцтової кислоти масою 15г,що містить 20% домішок з магнієм.​

Ответы на вопрос

Отвечает Масленникова Вероника.

Ответ:

15грам-15000г

15000-20=13000 то 13% думаю правилно

Отвечает Климочкина Надежда.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нCH3COOH) = 15 г

w(домішок) = 20%

Найти: m(Mg(CH3COO)2)- ?

Знайдемо масу оцтової кислоти в розчині:

m(CH3COOH) = m(р-нCH3COOH) * (100% - w(домішок)): 100% =

=15 * (100% - 20%) = 15 * 0,8 = 12 г

M(CH3COOH) =12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 60 г/моль

M(Mg(CH3COO)2) = 24 + 12 * 4 + 1 * 6 + 16 * 4 = 142 г/моль

Складемо РХР:

             12 г                       х г

Mg + 2 CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2

          n = 2 моль        n = моль

          M = 60 г/моль  M = 142 г/моль

          m = 120 г           m = 142 г

12г (CH3COOH)    - х г (Mg(CH3COO)2

120 г(CH3COOH)  - 142 г (Mg(CH3COO)2

m(Mg(CH3COO)2) = 12 * 142 : 120 = 14,2 г