ПРОШУ ПОМОГИТЕ СРОЧНО НАДО ЗДАТЬ Яка маса сульфідної кислоти утвориться при взаємодії 44,8 л

сульфуру (4) оксиду з водою

Ответы на вопрос

Отвечает Ивакина Лера.

Пояснення:

Реакція взаємодії сульфуру (IV) оксиду з водою відбувається за наступним рівнянням:

SO2 + H2O → H2SO3

Для розрахунку маси сульфідної кислоти, яка утвориться, необхідно знати кількість речовини сульфуру (IV) оксиду, яка бере участь у реакції, оскільки вона є обмежуючим реагентом.

За умовою задачі нам не вказано масу сульфуру (IV) оксиду, тому необхідно спочатку визначити його кількість. Для цього скористаємося ідеальним газовим законом:

PV = nRT

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура.

Умова задачі не надає точних значень тиску, об'єму та температури, тому нам потрібно перевести об'єм сульфуру (IV) оксиду в кількість речовини, використовуючи стандартні умови (0 °C і 1 атм):

n = PV/RT = (1 atm * 44.8 L) / (0.0821 L·атм/моль·K * 273 K) = 1.78 моль

Отже, за рівнянням реакції 1 моль SO2 утворює 1 моль H2SO3. Отже, кількість речовини H2SO3, яка утвориться, також дорівнюватиме 1.78 моль.

Тепер можна визначити масу сульфідної кислоти за формулою:

m = n*M,

де m - маса, n - кількість речовини, M - молярна маса.

Молярна маса H2SO3 дорівнює:

M(H2SO3) = 2M(H) + M(S) + 3M(O) = 21.008 + 32.06 + 315.999 = 82.07 г/моль

Тому маса сульфідної кислоти, яка утвориться, буде:

m = n*M(H2SO3) = 1.78 моль * 82.07 г