Яка кількість метану згоріла, якщо в результаті виділилось 44 г вуглекислого газу ? СРОЧНО

ПОЖАЛУЙСТА даю 30 балов!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Гашишев Дмитрий.

Ответ:

Щоб відповісти на це запитання, потрібно знати, яка кількість кисню брала участь у реакції згоряння метану.

Реакція згоряння метану виглядає так: CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

Звідси видно, що на кожен молекулу метану потрібні дві молекули кисню. Оскільки обʼєм 67,2 л міститься при нормальних умовах (температурі 0°C і тиску 1 атмосфери) 3 моля газу (V = nRT/P, де V - обʼєм, n - кількість молей, R - газова стала, T - температура, P - тиск), то можна порахувати кількість метану в цьому обʼємі:

n(CH4) = V/P = 3/1 = 3 моля

Оскільки на кожну молекулу метану потрібно дві молекули кисню, то на 3 молі метану потрібно 6 молей кисню. Молярна маса метану дорівнює 16 г/моль, тому маса 3 молей метану становить:

m(CH4) = n(CH4) * M(CH4) = 3 * 16 = 48 г

Таким чином, якщо при згорянні метану виділилось 44 г, то відношення маси згорілого метану до його початкової маси дорівнює:

44 г / 48 г = 0,92

Отже, згоріло 92% метану, що дорівнює 2,76 молям метану (так як згоріло 6 молей кисню, а згідно рівняння реакції на 1 молекулу метану витрачається 2 молекули кисню).

Объяснение:

Поставь пожалуйтса лучший ответ и 5 звезд!

Отвечает Рыженко Андрей.

Для вирішення цієї задачі необхідно знати хімічну реакцію горіння метану:

CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

За рівнянням реакції, одна молекула метану взаємодіє з двома молекулами кисню і утворює одну молекулу вуглекислого газу та дві молекули води.

Молярна маса CH4 = 16 г/моль, а молярна маса CO2 = 44 г/моль.

Отже, щоб обчислити кількість метану, який згорів, необхідно взнати, яку кількість молів CO2 утворилася при горінні 44 г CO2.

Кількість молів CO2 можна обчислити, поділивши масу CO2 на її молярну масу:

44 г CO2 / 44 г/моль = 1 моль CO2

Так як одна молекула метану утворює одну молекулу CO2, то кількість молів метану дорівнює кількості молів CO2, тобто 1 моль.

Отже, маса метану, який згорів, дорівнює молярній масі метану помноженій на кількість молів метану:

16 г/моль × 1 моль = 16 г

Таким чином, 16 г метану згоріло, щоб утворити 44 г вуглекислого газу.