кількості речовин 120мл H2Oта 20г KCl , 0,4 л H2O та 120 г KCL , 240г H2O та 2 моль NaOH знайти

масові частки ​

Ответы на вопрос

Отвечает Дегтярёв Роман.

Ответ:Для розчину з 120 мл H2O та 20 г KCl:

Загальна маса: 120 г (H2O) + 20 г (KCl) = 140 г

Масова частка H2O: 120 г / 140 г ≈ 0,86

Масова частка KCl: 20 г / 140 г ≈ 0,14

Для розчину з 0,4 л H2O та 120 г KCl:

Загальна маса: 400 г (H2O) + 120 г (KCl) = 520 г

Масова частка H2O: 400 г / 520 г ≈ 0,77

Масова частка KCl: 120 г / 520 г ≈ 0,23

Для розчину з 240 г H2O та 2 моль NaOH:

Молярна маса NaOH: 23 г/моль (Na) + 16 г/моль (O) + 1 г/моль (H) = 40 г/моль

Маса NaOH: 2 моль x 40 г/моль = 80 г

Загальна маса: 240 г (H2O) + 80 г (NaOH) = 320 г

Масова частка H2O: 240 г / 320 г ≈ 0,75

Масова частка NaOH: 80 г / 320 г ≈ 0,25

Объяснение:

Отвечает Берегельский Михаил.

Відповідь:

Масова частка речовини в розчині визначається як співвідношення маси цієї речовини до загальної маси розчину. Щоб знайти масову частку кожної речовини, необхідно спочатку визначити загальну масу розчину.

120 мл H2O та 20 г KCl:

Загальна маса розчину: 120 мл H2O має масу 120 г (1 мл H2O має масу 1 г), загальна маса розчину - 120 г + 20 г = 140 г.

Масова частка H2O: (120 г / 140 г) x 100% = 85.7%

Масова частка KCl: (20 г / 140 г) x 100% = 14.3%

0.4 л H2O та 120 г KCl:

Загальна маса розчину: 0.4 л H2O має масу 400 г (1 л H2O має масу 1000 г), загальна маса розчину - 400 г + 120 г = 520 г.

Масова частка H2O: (400 г / 520 г) x 100% = 76.9%

Масова частка KCl: (120 г / 520 г) x 100% = 23.1%

240 г H2O та 2 моль NaOH:

Спочатку необхідно перевести молі речовини NaOH в грами, використовуючи його молярну масу.

Молярна маса NaOH: 23 г/моль (маса Na) + 16 г/моль (маса O) + 1 г/моль (маса Н) = 40 г/моль.

Маса 2 моль NaOH: 2 моль x 40 г/моль = 80 г.

Загальна маса розчину: 240 г H2O + 80 г NaOH = 320 г.

Масова частка H2O: (240 г / 320 г) x 100% = 75%

Масова частка NaOH: (80 г / 320 г) x 100% = 25%

Отже, масові частки для кожного розчину такі:

H2O - 85.7%, KCl - 14.3%

H2O - 76.9%, KCl - 23.1%

H2O - 75%, NaOH - 25%