На спалювання 9, 49л ацетилену витратили 22,96л кисню (н.у.). Визначте об’ємну частку негорючих

домішок в ацетилені.

Ответы на вопрос

Отвечает Московченко Надежда.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

Об'єм ацетилену: V₁ = 9,49 л

Об'єм кисню: V₂ = 22,96 л

Об'ємну частку негорючих домішок в ацетилені позначимо як х

Розв'язок:

На основі рівняння реакції спалювання ацетилену з киснем можна записати, що кількість кисню, необхідна для спалювання ацетилену повністю, повинна бути у два рази більша за кількість ацетилену:

C₂H₂ + 2,5O₂ → 2CO₂ + H₂O

З використанням закону Бойля-Маріотта можна перевести об'єм кисню до нормальних умов (н.у.), оскільки дано об'єми газів за інших умов:

V₂(н.у.) = V₂(звич.) * (P₁ / P₂) * (T₂ / T₁) = 22,96 л * (101,3 кПа / 100 кПа) * (273 K / 298 K) = 24,96 л

Знаючи, що повна кількість кисню, необхідна для спалювання ацетилену повністю, дорівнює 2,5 молям, можна записати співвідношення між об'ємами ацетилену і кисню, які беруть участь у реакції:

V₁ / 2,5 = V₂(н.у.) / 1

Підставляючи значення V₁ і V₂(н.у.), отримуємо:

9,49 л / 2,5 = 24,96 л / 1

Розв'язуючи рівняння відносно х, отримуємо:

х = (V₁ - 2,5 * V₂(н.у.)) / V₁ = (9,49 л - 2,5 * 24,96 л) / 9,49 л ≈ 0,15

Відповідь: об'ємна частка негорючих домішок в ацетилені становить близько 0,15.