Відносна густина алкану за киснем дорівнює 1,375. Виведи молекулярну і структурну формули цього

вуглеводню. Укажи його назву. Склади рівняння реакції цього алкану з бромом та йодом кількістю речовини по 1 моль.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лебединец Снежана.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі нам знадобиться знати відносну молекулярну масу (ВММ) алкану.

За відомою відносною густиною, ми можемо обчислити ВММ алкану за допомогою наступної формули:

ВММ = 2 * відносна густина за киснем

Використовуючи вказану формулу, ми отримуємо:

ВММ = 2 * 1,375 = 2,75

Тепер, використовуючи відому ВММ, ми можемо знайти можливі молекулярні та структурні формули для цього алкану.

Оскільки в алканах вуглець має валентність 4, то можливі молекулярні формули алканів будуть відображати наступну загальну форму:

CₙH₂ₙ₊₂

Для визначення конкретної молекулярної та структурної формул алкану, нам потрібно знати число атомів вуглецю. Це можна знайти, використовуючи відношення маси атома вуглецю до ВММ алкану.

Маса вуглецю = ВММ алкану / (2 * (1 + число атомів водню))

Число атомів водню можна знайти, віднімаючи 1 від числа атомів вуглецю, оскільки для алканів формула CₙH₂ₙ₊₂ вказує на наявність двох воднюватих груп для кожного вуглецю, крім кінцевих.

Наприклад, для алкану з 5 атомами вуглецю:

Маса вуглецю = 2,75 / (2 * (1 + 5 - 1)) = 0,275

Тепер, ми можемо скласти молекулярну формулу для алкану з 5 атомами вуглецю:

C₅H₁₂

Існує кілька можливих структурних формул для цього алкану, але однією з найбільш поширених є лінійна форма, д

Пояснення: