Нітроген у бінарних сполуках з Оксигеном виявляє валентності I та III. Запиши хімічні формули цих

сполук. Обчисли, у якій з них масова частка Нітрогену більша?

Ответы на вопрос

Отвечает Котова Лена.

Відповідь:

Пояснення:

1 сполука - N2O (l-валентний); друга - N2O3 (lll-валентний)

1) ω(N) = Mмолярна(N) : Ммолярна(N2O3)*100 = \frac{14*2}{14*2+16*3} *100 ≈ 36,84% (частка Нітрогену у N2O3)

2) ω(N) = Ммолярна(N) : Ммолярна(N2O)*100 = \frac{14*2}{14*2+16} *100≈ 63,64% (частка N у N2O)

36,84% < 63,64%, отже у N2O частка N більша на 26,80%