⭕️ Кальцій карбонат масою 12 г прореагував з нітратною кислотою масою 12,6 г.Обчисліть об*єм

газу, що виділівся під час реакції?

Ответы на вопрос

Отвечает Бастракова Наташа.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaCO₃) = 12 г

m(HNO₃) = 12,6 г

Найти: V(CO₂) - ?

М(CaCO₃) = 40 + 12 + 16 * 3 = 100 г/моль

М(HNO₃) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63 г/моль

Складемо РХР:

CaCO₃ + 2HNO₃ = Ca(NO₃)₂ + CO₂↑ + H₂O

Знайдемо кількість речовини кожного реагенту:

n(CaCO₃) = m(CaCO₃)/М(CaCO₃) = 12/100 = 0,12 моль

n(HNO₃) = m(HNO₃)/М(HNO₃) = 12,6/63 = 0,2 моль

З РХР бачимо, що HNO₃ взято у надлишку, тому розрахунок ведемо по CaCO₃ . Звідси маємо

n(CO₂) = n(CaCO₃) = 0,12 моль

V(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 0,12 * 22,4 = 2,688 л