Визначити кількість речовини хлоридної кислоти, необхідної для нейтралізації 51 г алюміній оксиду.


Ответы на вопрос

Отвечает Шайхулова Камилла.
Для визначення кількості речовини хлоридної кислоти, необхідної для нейтралізації 51 г алюміній оксиду, потрібно скласти рівняння реакції нейтралізації¹:

Al2O3 + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2O

За законом збереження маси, кількість речовини хлоридної кислоти повинна бути такою, щоб маса реагентів дорівнювала масі продуктів. Для цього можна скористатися правилом пропорцій:

m(Al2O3) : m(HCl) = M(Al2O3) : 6M(HCl)

Де m - маса речовини, а M - молярна маса речовини. Підставляючи дані задачі і значення молярних мас з таблиць хімічних елементів і сполук, отримуємо:

51 : m(HCl) = 102 : 6*36.5

m(HCl) = (51*6*36.5)/102

m(HCl) = 108.9 г

Отже, для нейтралізації 51 г алюміній оксиду необхідно 108.9 г хлоридної кислоти.