Установи відносну молекулярну масу жиру, формула якого:

C|H2−OCO−C17H29C|H−OCO−C17H31CH2−OCO−C17H31

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Савва.

Розглянемо кожну складову формули окремо:

C|H2−OCO−C17H29C|H−OCO−C17H31CH2−OCO−C17H31

C|H2: молекулярна маса вуглецю = 12 г/моль, молекулярна маса водню = 1 г/моль, кількість атомів вуглецю = 1, кількість атомів водню = 2, загальна молекулярна маса = 12 + 2 = 14 г/моль.

OCO: молекулярна маса карбонільного радикалу CO = 12 + 16 = 28 г/моль.

C17H29: загальна молекулярна маса = (17 x 12) + (29 x 1) = 245 г/моль.

C|H−OCO−C17H31: загальна молекулярна маса = 14 + 28 + 245 + 2 = 289 г/моль.

CH2−OCO−C17H31: загальна молекулярна маса = (2 x 1) + 28 + 245 + 31 = 306 г/моль.

C17H31: загальна молекулярна маса = (17 x 12) + (31 x 1) = 229 г/моль.

Отже, загальна молекулярна маса жиру = 2 x (289 + 306) + 229 = 1 359 г/моль.

Отже, відносна молекулярна маса жиру дорівнює 1 359 г/моль.