Обчисліть масу натрій карбонату, яку можна добути з натрій гідрогенкарбонату масою 21 г взаємодією

його з натрій гідроксидом.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Ренат.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(NaHCO3) = 21 г

Найти: m(Na2CO3) - ?

Молярні маси :

М(NaHCO3) = 23 + 1 + 12 + 16 * 3 = 84 г/моль

М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106 г/моль

Складемо РХР:

 21 г                              х г

NaHCO3 + NaOH  → Na2CO3 + H2O

n = 1 моль                   n = 1 моль

M = 84 г/моль            M = 106 г/моль

m = 84 г                      m = 106 г

m(Na2CO3) = 21 * 106 : 84 = 26,5 г