Терміново! Даю 60 балів! на 80 г суміші кальцій карбонату та кальцій нітрату подіяли хлоридною

кислотою. Виділилося 4,48 л вуглекислого газу. Знайдіть масову частку кальцій нітрату в суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку знайдемо масу CaCO3 і Ca(NO3)2 в суміші. Нехай x - маса CaCO3, тоді 80 - x - маса Ca(NO3)2. Після взаємодії з HCl виділилось 4,48 л CO2 за умов н.у., тобто ми можемо визначити його масу:

m(CO2) = V(STP) * ρ(STP) = 4.48 * 1.98 = 8.86 г

Кальцій карбонат реагує з HCl за рівнянням:

CaCO3 + 2 HCl → CaCl2 + CO2 + H2O

Тому ми можемо записати:

m(CaCO3) = m(CO2) * (1 моль CaCO3 / 1 моль CO2) * (100.1 г CaCO3 / 1 моль CaCO3) = 8.86 г

Аналогічно, кальцій нітрат реагує з HCl за рівнянням:

Ca(NO3)2 + 2 HCl → CaCl2 + 2 HNO3

Тому ми можемо записати:

m(Ca(NO3)2) = m(CO2) * (1 моль Ca(NO3)2 / 1 моль CO2) * (164.1 г Ca(NO3)2 / 1 моль Ca(NO3)2) = 15.45 г

Таким чином, масова частка Ca(NO3)2 в суміші становить:

(m(Ca(NO3)2) / 80) * 100% = (15.45 / 80) * 100% = 19.3%

Отже, масова частка кальцій нітрату в суміші становить близько 19.3%.