ДАЮ 20 БАЛОВ РЕШИТЕ!! 1. Запишіть рівняння хімічних реакцій синтезу етилену з кальцій карбіду.

Укажіть типи реакцій та назви сполук.2. На розчин натрій ортофосфату з масою солі 25 г подіяли розчином аргентум нітрату з масою солі 43 г. Обчисліть масу осаду, що утворився під час хімічноїреакції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Скудина Соня.

Ответ:

Рівняння реакції синтезу етилену з кальцій карбіду:

CaC2 + 2H2O → C2H2 + Ca(OH)2

Тип реакції: двокрокова реакція, розкладання та синтез.

Назви сполук: кальцій карбід, вода, етилен (ацетилен), гідроксид кальцію (вапняк).

Спочатку запишемо рівняння реакції:

Na3PO4 + 3AgNO3 → Ag3PO4 + 3NaNO3

Маса осаду Ag3PO4, що утворився, дорівнює масі надлишкового реагента, тобто AgNO3. Розрахуємо кількість молів AgNO3:

n(AgNO3) = m(AgNO3) / M(AgNO3) = 43 г / 169.87 г/моль ≈ 0.253 моль

З рівняння реакції видно, що на 1 моль AgNO3 утворюється 1 моль Ag3PO4, тому кількість молів Ag3PO4, що утворилась, дорівнює 0.253 моль. Обчислимо масу осаду:

m(Ag3PO4) = n(Ag3PO4) × M(Ag3PO4) = 0.253 моль × 418.58 г/моль ≈ 106 г

Отже, маса осаду Ag3PO4, що утворився під час реакції, дорівнює приблизно 106 г.

Объяснение: