Будь ласка швидше ❤️ Обчисліть масу ортофосфатної кислоти, що утворюється унаслідок взаємодії

фосфор (V) оксиду масою 28,4 г 3 водою.

Ответы на вопрос

Отвечает Суслина Ульяна.
Щоб розв'язати це завдання, спочатку
необхідно скласти рівняння реакції між
фосфор(V) оксидом та водою:
P4010 + 6Н20 - 4H3P04
За цим рівнянням, кожен молекула фосфор(V) оксиду взаємодіє з 6 молекулами
води, щоб утворити 4 молекули
ортофосфатної кислоти (НЗРО4).
Для визначення маси НЗРО4, яка
утворилася, необхідно знати кількість молів
Р4010, яка бралася початково.
Кількість молів Р4010 можна обчислити, розділивши початкову масу Р4010 на його
молярну масу:
n(Р4010) = 28,4 г / 284,0 г/моль = 0,1 моль
Оскільки коефіцієнт стехіометрії для Н3Р04 у вищезгаданому рівнянні реакції дорівнює 4, то кількість молів Н3Р04 дорівнюватиме:
n(H3Р04) = 0,1 моль * 4/1 = 0.4 моль
Нарешті, маса Н3Р04 може бути обчислена,
використовуючи формулу:
m(H3Р04) = n(H3P04) * M(H3РО4)
де М(Н3Р04) - молярна маса Н3Р04

M(H3P04) = 3 * 1,008 + 30,974 + 4 * 15,999 =
98,0 г/ моль
ТоДі:
(Н3Р04) = 0,4 моль * 98,0 г/ моль = 39,2 г
Таким чином, маса ортофосфатної кислоти, що утворюється унаслідок взаємодії
фосфор(V) оксиду масою 28,4 г з водою,
дорівнює 39,2 г.