Задача (2 варіант) Під час прожарювання купрум (ІІ) гідроксиду масою 19,6 г виділяється вода.

Визначити кількість речовини води.

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнова Анна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Cu(OH)2) = 19,6 г

Найти: n(H2O) - ?

Складемо РХР:

Cu(OH)2 →t → CuO + H2O

Знайдемо кількість речовини Cu(OH)2:

М(Cu(OH)2) = 64 + (16 + 1) * 2 = 98 г/моль

n(Cu(OH)2) = m(Cu(OH)2) /М(Cu(OH)2) = 19,2/98 = 0,2 моль

З РХР бачимо, що n(Cu(OH)2) : n(Н2О) = 1 : 1 , тому

n(Н2О) = n(Cu(OH)2) = 0,2 моль