Знайти масу алюміній броміду, що реагує з 2 г натрій гідроксиду


Ответы на вопрос

Отвечает Котик Ксения.

Ответ:4.46 гр

Объяснение:

Рівняння реакції між алюміній бромідом та натрій гідроксидом має вигляд:

AlBr3 + 3 NaOH → Al(OH)3 + 3 NaBr

За рівнянням реакції, одна молекула алюміній броміду (AlBr3) реагує з трьома молекулами натрій гідроксиду (3 NaOH), утворюючи одну молекулу гідроксиду алюмінію (Al(OH)3) та три молекули броміду натрію (3 NaBr).

Тому, щоб визначити масу алюміній броміду, що реагує з 2 г натрій гідроксиду, необхідно спочатку визначити, скільки моль NaOH було використано в реакції.

Молярна маса NaOH = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

Кількість молей NaOH = маса / молярна маса = 2 г / 40 г/моль = 0,05 моль

Оскільки в реакції AlBr3 реагує з 3 молями NaOH, то необхідна кількість молей AlBr3:

0,05 моль NaOH / 3 моля AlBr3 = 0,0167 моль AlBr3

Молярна маса AlBr3 = 27 + (80 x 3) = 267 г/моль

Маса AlBr3 = кількість молей x молярна маса = 0,0167 моль x 267 г/моль = 4,46 г

Отже, маса алюміній броміду, що реагує з 2 г натрій гідроксиду, становить близько 4,46 г.