СРОООЧНО Визначте масу етанової кислоти, яка вступає в реакцію з 40г кальцій оксиду.


Ответы на вопрос

Отвечает Шевцова Кира.

Відповідь:

Нижче

Пояснення:

Запишемо рівняння реакції між етановою кислотою (CH3COOH) та кальцій оксидом (CaO):

CH3COOH + CaO -> Ca(CH3COO)2 + H2O

Молярна маса CH3COOH = 60 г/моль, молярна маса CaO = 56 г/моль.

Знайдемо кількість молів кальцій оксиду:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 40 г / 56 г/моль = 0.714 моль

За рівнянням реакції одна молекула CH3COOH реагує з однією молекулою CaO, тому кількість молів CH3COOH також дорівнює 0.714 моль.

Знайдемо масу CH3COOH, використаної в реакції:

m(CH3COOH) = n(CH3COOH) x M(CH3COOH) = 0.714 моль x 60 г/моль = 42.84 г

Отже, маса етанової кислоти, яка вступила в реакцію з 40 г кальцій оксиду, дорівнює 42.84 г.