Допоможіть будь ласка! №1 Визначити масу осаду, якщо змішали розчин барій хлорида з розчином

натрій сульфата, який містить 71г цієї солі, a вихід продукту дорівнює 85% №2.При гасінні соди (Na2Co3). масою 42,4г хлоридної кислоти виділилось 8л вуглекислого газу. Визначити вихід продикту від теоретичного.

Ответы на вопрос

Отвечает Журавлёва Виктория.

Ответ:

Объяснение:

#1

Напишемо рівняння реакції між барій хлоридом та натрій сульфатом:

BaCl2 + Na2SO4 -> BaSO4↓ + 2NaCl

За рівнянням можна побачити, що коефіцієнт стехіометрії між BaCl2 та BaSO4 дорівнює 1. Тому, якщо ми змішуємо BaCl2 та Na2SO4 відповідно в молярних кількостях x та y, то кількість отриманого осаду BaSO4 буде також x моль.

Таким чином, ми можемо визначити масу BaSO4, яка утворюється:

m(BaSO4) = M(BaSO4) * n(BaSO4) = 233.4 г/моль * x моль = 233.4x г

За умовою задачі, вихід продукту дорівнює 85%, тому маса отриманого осаду буде:

m(осаду) = 0.85 * m(BaSO4) = 0.85 * 233.4x г = 198x г

Залишилось визначити x, кількість молей BaCl2, який було змішано з Na2SO4. Для цього використаємо дані про маси BaCl2 та Na2SO4:

n(BaCl2) = m(BaCl2) / M(BaCl2) = 100 г / 208.2 г/моль = 0.48 моль

n(Na2SO4) = m(Na2SO4) / M(Na2SO4) = 71 г / 142 г/моль = 0.5 моль

За рівнянням реакції бачимо, що 1 моль BaCl2 реагує з 1 моль Na2SO4, тому з розрахунку стехіометрії з'ясуємо, що кількість молей BaCl2, що залишається після реакції, дорівнює 0.02 моль.

Таким чином, маса осаду дорівнює:

m(осаду) = 198x г = 198 * 0.02 * 233.4 г/моль = 920.16 г

Отже, маса осаду дорівнює 920.16 г

#2

Розглянемо хімічну реакцію гасіння соди:

Na2CO3 + 2HCl -> 2NaCl + H2O + CO2

Молярна маса Na2CO3 = 106 г/моль, молярна маса HCl = 36,5 г/моль.

Знаємо масу HCl, яка реагувала з Na2CO3 - 42,4 г.

Знайдемо кількість молів HCl:

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 42,4 / 36,5 = 1,16 моль

За стехіометрією реакції, 1 моль Na2CO3 реагує з 2 молями HCl, отже кількість молей Na2CO3:

n(Na2CO3) = n(HCl) / 2 = 0,58 моль

Теоретична маса продукту (CO2), яка має виділитись, дорівнює:

m(CO2) = n(Na2CO3) * M(CO2) = 0,58 * 44 = 25,52 г

Виділено 8 л вуглекислого газу, що при н.у. має об'єм 8 * (22,4 / 1000) = 0,1792 моль.

Відношення виділеної кількості газу до теоретичної кількості газу:

вихід продукту = 0,1792 / (n(Na2CO3) * 1) = 0,1792 / 0,58 = 0,309 або 30,9%.

Отже, вихід продукту становить близько 30,9% від теоретичного.