ПОМОГИТЕ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА Обчисліть об’єм вуглекислого газу утвориться при спалюванні 60л

суміші, щомістить 45% бутану та 55% пентану.

Ответы на вопрос

Отвечает Безрукова Поля.

Спочатку знайдемо кількість бутану та пентану в суміші. Нехай ми маємо 60 літрів суміші. Оскільки вона містить 45% бутану, то об’єм бутану в суміші буде:

0.45 * 60 л = 27 л

Аналогічно, об’єм пентану буде:

0.55 * 60 л = 33 л

Тепер використовуємо хімічну реакцію спалювання бутану та пентану, щоб знайти об’єм вуглекислого газу, який утвориться:

C4H10 + 6O2 -> 4CO2 + 5H2O

C5H12 + 8O2 -> 5CO2 + 6H2O

Оскільки ми маємо 27 літрів бутану, то він займає 27/74 частину молярного об’єму (74 л/моль) у реакції спалювання. Аналогічно, 33 літри пентану займають 33/88 частину молярного об’єму.

Отже, об’єм вуглекислого газу, який утвориться, можна обчислити за допомогою наступної формули:

V(CO2) = (n(C4H10)/74) * 4 * 22.4 + (n(C5H12)/88) * 5 * 22.4

де n(C4H10) та n(C5H12) - кількість молей бутану та пентану, відповідно.

Знаходимо кількість молей кожної речовини:

n(C4H10) = m/M = 27 г / 58.12 г/моль = 0.464 моль

n(C5H12) = m/M = 33 г / 72.15 г/моль = 0.458 моль

Підставляємо значення у формулу:

V(CO2) = (0.464/74) * 4 * 22.4 + (0.458/88) * 5 * 22.4

V(CO2) ≈ 35.5 л

Отже, об’єм вуглекислого газу, який утвориться при спалюванні 60 літрів суміші, буде близько 35.5 л.