Який об’єм повітря необхідний для спалювання 320 літрів етану( об’єми газів виміряні в одинакових

умовах?

Ответы на вопрос

Отвечает Москалева Алиса.
Для розрахунку об'єму повітря необхідного для спалювання 320 літрів етану, спочатку потрібно визначити, скільки кисню потрібно для повного спалювання цієї кількості етану.

Рівняння хімічної реакції повного спалювання етану виглядає так:

C2H6 + 7/2 O2 -> 2 CO2 + 3 H2O

Тобто, для повного спалювання 1 моль етану (молекулярна маса = 30 г / моль) потрібно 7/2 моля кисню (молекулярна маса = 32 г / моль). Таким чином, для спалювання 320 літрів етану потрібно:

320 л / 30 г * 1 моль * 7/2 * 32 г / моль = 3584 л кисню

Отже, для повного спалювання 320 літрів етану необхідно 3584 л кисню. Тому, об'єм повітря (який складається приблизно на 21% з кисню) необхідний для спалювання 320 літрів етану буде більшим і дорівнюватиме:

3584 л / 0,21 = 17 066 л повітря.

Цей об'єм повітря потрібно взяти при однакових умовах з об'ємом етану, щоб розрахунок був точним.