ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТАА 1. Обчисліть кількість речовини солі, що утворюється внаслідок взаємодії

кальцій оксиду кількістю речовини 0,8 моль з ортофосфатною кислотою. 2. Обчисліть масу фосфор(V оксиду, що одержують спаливши фосфор в 10 літрах кисню

Ответы на вопрос

Отвечает Минский Арсений.

Ответ:

Объяснение:

1)

0,8 моль                     х моль

3CaO + 2H3PO4 → Ca3(PO4)2 + 3H2O

n = 3 моль               n = 1 моль

n(Ca3(Po4)2 = 0,8 * 1 : 3 = 0,267 моль

2)

10 л                          х г

5О2     +    4Р   =   2Р2О5

n = 5 моль             n = 2 моль

Vm = 22,4 л/моль M = 142 г/моль

V = 112 л                 m = 284 г

m(P2O5) = 10 * 284 : 112 = 25,36 г