Яку масу кислоти і води потрібно використати i для приготування 200 мл розчину з масовою часткою

кислоти 20%, густина розчину 1,143 г/ см3​ допоможіть!!

Ответы на вопрос

Отвечает Прорвин Роман.

Відповідь:

Пояснення:

Дано:

V = 200 мл = 0,2 л

m1 = 20%

ρ = 1,143 г/см³

Позначимо масу кислоти через m1 і масу води через m2.

Знаємо, що масова частка кислоти в розчині визначається як відношення маси кислоти до загальної маси розчину:

m1 = (20/100) * m   де m - загальна маса розчину.

Також ми можемо визначити масу розчину за його густиною:

m = V * ρ = 0,2 л * 1,143 г/см³ = 0,2286 кг

Тепер можемо визначити масу кислоти, підставивши значення m у попередню формулу:

m1 = (20/100) * m = (20/100) * 0,2286 кг = 0,04572 кг

Тепер можна визначити масу води, віднімаючи масу кислоти від загальної маси розчину:

m2 = m - m1 = 0,2286 кг - 0,04572 кг = 0,18288 кг

Отже, для приготування 200 мл розчину з масовою часткою кислоти 20%, потрібно взяти 0,04572 кг кислоти та 0,18288 кг води.