До 100 г водного розчину кухонної солі з масовою часткою 15% додили 50 мл води, а потім розчинили

ще 25 грам солі. Обчислити масову частку кухонної солі в розчині,який утворився. ДОПОМОЖІТЬ СРОЧНО БУДЬ ЛАСКА!!!НАПИШІТЬ ДАНО І РОЗВ'ЯЗАННЯ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Узмагамбетов Дамир.

Ответ:

Дано:

масова частка кухонної солі в початковому розчині - 15%;

маса початкового розчину - 100 г;

об'єм доданої води - 50 мл;

маса додаткової кухонної солі - 25 г.

Розв'язання:

Спочатку визначимо масу кухонної солі в початковому розчині:

m1 = 100 г * 0,15 = 15 г

Після додавання води маса розчину збільшиться на об'єм доданої води:

m1 + m(вода) = 100 г

m(вода) = 100 г - 15 г = 85 г

Масову частку кухонної солі в розчині можна визначити як відношення маси солі до загальної маси розчину:

m(сумарна) = m1 + m2 + m(вода)

m(сумарна) = 15 г + 25 г + 85 г = 125 г

масова частка солі = m1/m(сумарна) * 100% = 15 г / 125 г * 100% = 12%

Відповідь: масова частка кухонної солі в розчині, який утворився, становить 12%.

Объяснение: