Рассчитайте pH растворов: а) 0,1 М HClO3; б) 0,1 М LiOH


Ответы на вопрос

Отвечает Ласица Вераника.

Ответ: а) 4.76

б) 12

Объяснение:

Отвечает Савельев Егор.

Відповідь:

a) HClO3 - кисла сполука. При дисоціації утворюється гідроксонієвий іон (H3O+) та кислотний залишок (ClO3-).

Рівняння дисоціації: HClO3 + H2O → H3O+ + ClO3-

Константа кислотної рівноваги (Ka) для HClO3 становить близько 4,5 x 10^-8.

pH розраховується за формулою: pH = -log[H3O+]

[H3O+] можна визначити за формулою: [H3O+] = sqrt(Ka * C)

де C - концентрація розчину.

Тому для розрахунку pH 0,1 М розчину HClO3:

[H3O+] = sqrt(4.5 x 10^-8 * 0.1) = 6.7 x 10^-5

pH = -log[H3O+] = -log(6.7 x 10^-5) = 4.17

Отже, pH 0,1 М розчину HClO3 становить 4,17.

б) LiOH - основна сполука. При дисоціації утворюється гідроксидний іон (OH-) та катіон літію (Li+).

Рівняння дисоціації: LiOH → Li+ + OH-

Константа основної рівноваги (Kb) для LiOH становить близько 2,5 x 10^-6.

pOH розраховується за формулою: pOH = -log[OH-]

[OH-] можна визначити за формулою: [OH-] = sqrt(Kb * C)

де C - концентрація розчину.

Тому для розрахунку pOH 0,1 М розчину LiOH:

[OH-] = sqrt(2.5 x 10^-6 * 0.1) = 5 x 10^-4

pOH = -log[OH-] = -log(5 x 10^-4) = 3.3

pH + pOH = 14, тому:

pH = 14 - pOH = 14 - 3.3 = 10.7

Отже, pH 0,1 М розчину LiOH становить 10.7.

Пояснення: