СРОЧНО 1.Яка масова частка розчину получиться при додаванні 40г води до 260г 15% розчину солі?2.

До 50г 5% розчину солі додати 10г солі. Яка масова частка нового розчину?​

Ответы на вопрос

Отвечает Петунин Артём.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(H2O) = 40 г

m₁(р-н) = 260 г

w₁(cолі) = 15%

Найти: w₂(солі) - ?

Знайдемо масу солі у розчині:

m₁(солі) = m₁(розчину) * w₁(солі) : 100% = 260 * 15% : 100% = 39 г

Обчислимо  масу нового розчину

m(н.р.) = m₁(розчину) + m(H2O) = 260 + 40 = 300 г

Вичислимо масову частку солі в новому розчині

w₂(солі) = m₁(солі) : m(н.р.) * 100% = 39 : 300 * 100% = 13%

2)

Дано:

m₁(р-н) = 50 г

w₁(солі) = 5%

m₁(солі) = 10 г

Найти: w₂(солі) - ?

Знайдемо масу солі у розчині:

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) : 100% = 50 * 5% : 100% = 2,5 г

Обчислимо  масу нового розчину

m(н.р.) = m₁(р-ну) + m₁(солі)  = 50 + 10 = 60 г

Найдемо масу солі в новому розчині:

m(солі) = m₁(солі) + m₁(солі) = 2,5 + 10 = 12,5 г

Вичислимо масову частку солі в новому розчині

w₂(солі) = m(солі) : m(н.р.) * 100% = 12,5  : 60 * 100% = 20,8%