Кальцій масою 8 г повністю прореагував з розчином етанової кислоти. Обчисліть об'єм утвореного газу.


Ответы на вопрос

Отвечает Ложкина Лена.

Відповідь:

n(Ca) = m(Ca) / M(Ca) = 8 г / 40,08 г/моль = 0,1997 моль

n(H2) = n(Ca) = 0,1997 моль

V(H2) = n(H2) * RT / P = 0,1997 моль * 0,0821 л∙атм/моль∙К * 298 К / 1 атм ≈ 4,8 л

Отже, об'єм утвореного газу становить близько 4,8 л.

Пояснення: