Який об’єм водню утвориться (н. у.) під час взаємодії 31,2 г технічного фенолу, який містить 25 %

домішок, з достатньою кількістю натрію?

Ответы на вопрос

Отвечает Юркина Дарья.

Дано:

m(C6H5OH) = 31,2 г

w примесей(C6H5OH) = 25%(0,25)

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

2C6H5OH + 2Na => 2C6H5ONa + H2

w чистого вещества(C6H5OH) = 100% - 25% = 75%

m чистого вещества(C6H5OH) = 0,75 × 31,2 = 23,4 г

n=m/M

M(C6H5OH) = 96 г/моль

n(C6H5OH) = 23,4/96 = 0,24375 моль

n(H2) = ½n(C6H5OH) = 0,24375/2 = 0,121875 моль

V=Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(H2) = 0,121875 × 22,4 = 2,73 л

Ответ: 2,73 л