ДАЮ 50 БАЛІВ!!!! Зразок желатини масою 7,5·10-3 кг помістили у воду. Через 2 год маса зразка

стала 21,60 ·10-3 кг. Вирахувати ступінь набрякання (у %).

Ответы на вопрос

Отвечает Журавель Владимир.
Ступінь набрякання (відсоток збільшення об'єму зразка) можна вирахувати за формулою:

% набрякання = (m2 - m1) / m1 * 100%,

де m1 - початкова маса зразка, m2 - маса зразка після набрякання.

За умовою, m1 = 7,5·10-3 кг, m2 = 21,60·10-3 кг, тому:

% набрякання = (21,60·10-3 - 7,5·10-3) / 7,5·10-3 * 100% ≈ 188%.

Отже, ступінь набрякання дорівнює близько 188%, що означає, що об'єм желатинового зразка збільшився в 1,88 рази після змочення в воді.
Отвечает Исупова Алина.

Для визначення ступеня набрякання зразка желатину можна скористатися формулою:

% набрякання = [(маса зразка після набрякання - початкова маса зразка) / початкова маса зразка] x 100%

Спочатку знайдемо зміну маси зразка:

Δm = 21,60·10⁻³ кг - 7,5·10⁻³ кг = 14,1·10⁻³ кг

За формулою вище, знайдемо ступінь набрякання:

% набрякання = [(14,1·10⁻³ кг) / (7,5·10⁻³ кг)] x 100% ≈ 188%

Отже, ступінь набрякання зразка желатину дорівнює близько 188%.