Визначити, яка маса солі утвориться при взаємодії натрію масою 23 г з етановою кислотою (у

відповідь напишіть ціле число без жодних позначок) даю 20 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Халюков Никита.

Ответ:

164

Объяснение:

Рівняння реакції між натрієм та етановою кислотою:

2CH3COOH + 2Na -> 2CH3COONa + H2

За рівнянням реакції, одна моль натрію (Na) реагує з двома молями етанової кислоти (CH3COOH), утворюючи дві молі натрієвої солі етанової кислоти (CH3COONa) та одну молекулу водню (H2).

Молярна маса Na: 23 г/моль

Молярна маса CH3COOH: 60 г/моль

Тому ми можемо знайти кількість молей Na у реакції, використовуючи його масу:

n(Na) = m(Na) / M(Na) = 23 г / 23 г/моль = 1 моль

З рівняння реакції бачимо, що кількість молей Na дорівнює кількості молей CH3COOH. Тому, ми можемо знайти масу CH3COOH, яка бере участь у реакції:

m(CH3COOH) = n(CH3COOH) x M(CH3COOH) = 1 моль x 60 г/моль = 60 г

За рівнянням реакції, одна моль Na утворює дві молі CH3COONa, тому кількість молей CH3COONa, яку утворено, буде:

n(CH3COONa) = 2 x n(Na) = 2 моль

Тепер ми можемо знайти масу CH3COONa, яка утворилася:

m(CH3COONa) = n(CH3COONa) x M(CH3COONa) = 2 моль x 82 г/моль = 164 г