Обчисліть обʼєм вуглекислого газу (н.у.), що виділяється внаслідок взаємодії розчину хлоридної

кислоти масою 145г з масовою часткою кислоти 23% з магній карбонатом.

Ответы на вопрос

Отвечает Родькин Алексей.

Складемо рівняння реакції між хлоридною кислотою та магній карбонатом:

HCl + MgCO3 → MgCl2 + H2O + CO2

Обчислимо масу магній карбонату, який реагує з хлоридною кислотою:

m(MgCO3) = m(HCl) * (масову частку HCl у розчині) / (масову частку MgCO3 у MgCO3)

m(MgCO3) = 145 г * 0,23 / 84,3 = 0,394 г

За масою магній карбонату обчислимо кількість речовини MgCO3:

n(MgCO3) = m(MgCO3) / M(MgCO3), де M(MgCO3) - молярна маса магній карбонату

M(MgCO3) = 24,31 г/моль + 12,01 г/моль + 3*16,00 г/моль = 84,3 г/моль

n(MgCO3) = 0,394 г / 84,3 г/моль = 4,67 * 10^-3 моль

З рівняння реакції видно, що коефіцієнт при СО2 становить 1, тому кількість вуглекислого газу, що утворюється, буде такою ж, як кількість магній карбонату.

n(CO2) = n(MgCO3) = 4,67 * 10^-3 моль

Обчислюємо об'єм вуглекислого газу за нормальних умов (0°C та 1 атм):

V(CO2) = n(CO2) * Vм (CO2) = n(CO2) * 22,4 л/моль = 4,67 * 10^-3 моль * 22,4 л/моль = 0,104 л

Отже, об'єм вуглекислого газу, що виділяється внаслідок взаємодії розчину хлоридної кислоти масою 145 г з масовою часткою кислоти 23% з магній карбонатом, становить 0,104 л (н.у.).