(4 бали) У двoх прoбірках знахoдяться рoзчини Ba(OH)2 і HCl. Запропонуйте, як рoзрізнити їх, не

прoвoдячи хімічних реакцій. (4 бали) Наведіть приклади речовин, у яких метилоранж набуває жовтого забарвлення. Запишіть хімічні формули та назви запропонованих речовин. (4 бали) Обчисліть масу кальцій нітрату, який необхідно додати до натрій карбонату, щоб утворився осад масою 150 г. Запишіть рівняння реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Матвийчук Оксана.

Відповідь:

1) за допомогою індикаторів

2) KOH, NaOH (наведи приклади лугів)

3) Ca(NO3)2 + Na2CO3 = CaCO3↓ + 2NaNO3

      1               :   1             =   1             :  2  

(молекулярна маса)  М(CaCO3) = 40+12+ (16*3)= 100 (г/моль)

100 г  -  1 моль

150 г - x

x=1,5 моль

М(Ca(NO3)2) = 40+(2*14)+(2*3*16) = 164 г/моль

Індекс Ca(NO3)2 та CaCO3 є однакові, тому:

164*1,5 моль = 246 г

Відповідь: 246 г

Пояснення: