Умоляю помогите!!!!!!!!! Вирішіть експериментальну хімічну задачу: У двoх прoбірках знахoдяться

рoзчини NaOH і H2SO4. Запропонуйте, як рoзрізнити їх, не прoвoдячи хімічних реакцій. 2. (Бали:4) Вирішіть експериментальну хімічну задачу: Учень проводив досліди з мідним купоросом (CuSO4 · 5H2O) - кристалічним порошком блакитного кольору. Він розчинив порцію солі у воді і додав розчин гідроксиду натрію. Утворився осад, який учень після відділення розчинив у сульфатній кислоті, а потім випарив, отримавши речовину білого кольору. Запишіть послідовно хімічні реакції, які «виконав» учень. 3. (Бали:4) Вирішіть експериментальну хімічну задачу: У склянках без етикеток знаходяться розчини, імовірно гідроксиду калію і фенолфталеїну. Подумайте, як можна відрізнити ці розчини, щоб відновити етикетки.

Ответы на вопрос

Отвечает Хамидуллина Азалия.

Ответ:

1. Окунуть кусочки проволоки в растворы и затем внести эти проволочки в бесцветное пламя - проволочка из раствора гидроксида натрия окрасит пламя в желтый цвет.

2. Ответ:

CuSO4 + 2NaOH = Cu(OH)2 + Na2SO4

Cu(OH)2 + H2SO4 =  CuSO4 + 2H2O

Объяснение:

Если выпаривать раствор CuSO4 при температуре меньше 220 град C и при постоянном помешивании (чтобы он частично не разложился) получается белый или слегка желтоватый  порошок безводного сульфата меди.

3. Добавить каплю одного раствора в пробирку и постепенно приливать другой раствор. Если сначала образуется малиновая окраска, а потом при дальнейшем приливании она значительно обесцветится - значит первая была капля раствора щелочи. Если малиновая окраска сохраняется - значит первая капля была из банки с раствором фенолфталеина.  

Объяснение: