Проведіть необхідні розрахунки, що треба взяти для приготування розчину соди для полоскання горла,

масою 150г з масовою часткою речовини 5%. помогите, пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Рыжова Катя.

m (розчину) = 150 г

w (NaHCO3) = 5%

m (NaHCO3) = 150 / 100 * 5 = 7,5 г

m (H2O) = m (розчину) - m (NaHCO3) = 150 г - 7,5 г = 142,5 г

Відповідь: 142,5 г води та 7,5 г соди.